Tóth Bence
Az alakulása óta követem a Tanítanék Mozgalom tevékenységét és 2023-tól 2025-ig főállású munkatársként is segítettem a szervezetet. Főként bevonással, programok szervezésével, aktivistákkal való kapcsolattartással, illetve helyi érdekérvényesítési ügyek támogatásával foglalkoztam, most pedig a tanári állásom mellett önkéntesként veszek részt a mozgalom életében. Hiszek abban, hogy egy ország sikerének kulcsa egy progresszív, esélyteremtő oktatási rendszer - az az álmom, hogy a pedagógusok, szülők és diákok egy megtartó közösségként, együtt teremtsék meg azt az iskolát, ahol mindenki tehetsége kibontakozhat, és ahol jó lenni.
Berta Bea
Magyar - angol szakos tanár vagyok, sok évig tanítottam középiskolában. 2022-ben a kollégáimmal együtt polgári engedetlenséggel tiltakoztunk a kormányzati oktatási politika (hiánya) miatt. Miután a kollégáimat kirúgták, én folytattam az engedetlenkedést. A hatalom úgy döntött, nem reagál, ezért kiléptem a közoktatásból. A fennálló iskolarendszernek hátat fordítottam, de a tanítás ügye ugyanúgy fontos nekem - a gyerekek jobbat érdemelnek! A Tanítanék önkénteseként ezért dolgozom.
Törley Katalin
A Tanítanék Mozgalom munkájában a kezdetektől részt veszek. Iskolám tantestületével - kezdeményezésemre - elsőként csatlakoztunk a mozgalom alapdokumentumának tekinthető miskolci hermanos nyílt levélhez 2016 januárjában. 23 évig tanítottam francia nyelvet, irodalmat és civilizációt a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumban, de 2022 őszén elbocsátottak az állásomból a polgári engedetlenségi mozgalomban történt részvételem miatt. Azóta lett fő állásom a Tanítanék. Képviselem a mozgalmat a nyilvánosság különböző felületein, eseményeket szervezek, szövegeket írok és gondozok, beszédeket tartok, interjúkat adok. A Tanítanékon kívül a roma diákok oktatási esélyegyenlőségéért dolgozó Romaversitas Alapítványnak és az Együttnevelés Szövetségnek is munkatársa vagyok.
Pilz Olivér
A Tanítanék egyik alapítója vagyok. Én állítottam össze a mozgalom "alapdokumentumát" jelentő miskolci hermanos nyílt levelet még 2015 őszén. Matematika-fizika-biológia szakos vagyok, közel három évtizedig tanítottam – dolgoztam gimnáziumi igazgatóhelyettesként (de a közoktatáson kívül is). 2023 őszen nem fogadtam el a státuszváltást, így nyolc év után nem aktivistaként, hanem főállásban dolgozom itt. Szervezem a legkülönfélébb témákban az online fórumainkat és jelenléti eseményeinket. Oktatási platformunknak, a Szabad Vonalzónak amolyan főszerkesztő-félesége vagyok. Képviselem a mozgalmat a sajtó felé, illetve a tömegrendezvények színpadán. Részt veszek szakmai anyagok megírásában, véleményezésében.





