Közös ügy

Tisztelt Leendő Oktatási Miniszter Asszony/Miniszter Úr!

Bár nem ismerjük egymást, előzetesen is szeretném elmondani: már nagyon várjuk Önt.

Nagyon várjuk, mert már nagyon hosszú ideje nincs, aki meghallgasson minket: diákokat, szülőket, pedagógusokat.
Nincs, akinek feltehetnénk a kérdéseinket, és akitől utána érdemi, partneri szakmai válaszra számíthatnánk.
Nincs, akivel megoszthatnánk a problémákat, az ötleteinket vagy a javaslatainkat.

Kezdő pedagógus vagyok, de az eddigi néhány évem alatt megtanultam, hogy odafordulás, partnerség és (sokszor megelőlegezett) bizalom nélkül nehéz jó együttműködést kialakítani.